De cursus bestaat uit:- 2 lesdagen bestaande uit bijeenkomsten op locatie waarvan één dagdeel met een paard als spiegel op een locatie van IKEV.
- Beschikking over een digitale interactieve leeromgeving voor inbreng van casuïstiek
- Het CREF-Model als leidraad voor eigen en andermans ontwikkeling
Lesprogramma:Lesdag 1 Theorie over de zeven kritische prenatale en postnatale hechtingsmomenten, Post Traumatisch Stress Syndroom, het brein en lichaamsuitingen. Wat gebeurt er in het babybrein en lichaamsgeheugen? Welke gevolgen van trauma ervaringen op prenataal of postnataal niveau zijn er op latere leeftijd zichtbaar in het basisvertrouwen.
Lesdag 2Theorie en praktijk Basisvertrouwen/Geen Bodem Syndroom. Het CREF-Model als de weerspiegeling van het basisvertrouwen; inzichten over psychische of psychiatrische problematiek. Je eigen Basisvertrouwen in beeld met het paard als acteur in het kader van voorkomen van (tegen-) overdracht en beroepsattitude
Resultaten:
- Specialistische kennis over het brein, lichaamsgeheugen, trauma en hechting.
- Inzicht in het basisvertrouwen en inzicht in verschillende emotionele gedragingen;
- Preventief kunnen denken en meer handvaten rondom hechting
- (prenatale) hechtingspatronen leren zien en fysieke ontwikkelingen kunnen stimuleren
- Ontdekken van behoeften in het limbische en cognitieve systeem – trauma aanrakingspunten in het lichaam herkennen (tangverlossing- keizersnede en meer)
- Ontwikkeling van het (baby-)brein en gevolgen bij langdurig stress of onverwerkt trauma
- Inzicht in eigen behoeften en zelfreflectie kunnen bekijken vanuit het CREF-Model.